Crime report published on Friday 27 August 2010 – Javalaan, Baarn, The Netherlands
(zie persberichten Eemland noord; d.d. 03/08/10 en 15/08/10 “Jongen bedreigd” en “Politie zoekt getuigen in zaak beroving”)
BAARN – De politie heeft woensdag 25 augustus een 18-jarige inwoner van Baarn aangehouden in verband met zijn betrokkenheid bij de straatroof op de Javalaan.
Op zondagavond 1 augustus rond 20.00 uur was een 16-jarige jongen uit Baarn met een vriendje aan het voetballen in de Pekingtuin. Drie onbekende jongens kwamen met hen mee voetballen, maar één van hen gedroeg zich erg vervelend, waarna ruzie ontstond en de 16-jarige en zijn vriend wegliepen.
Even later stopte op de Stationsweg een auto naast het tweetal. Zij zagen dat daar enkele van de jongens in zaten, waar ze net in de Pekingtuin problemen mee hadden gehad en ze worden bedreigd met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. Een meisje dat in de auto zat, wist de gemoederen te kalmeren, waarna de auto wegreed. Als de twee jongens kort daarna op de Javalaan lopen, wordt de 16-jarige jongen door een verdachte met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp bedreigd en beroofd van zijn portemonnee en mobiele telefoon. Ook deze verdachte sprak bij de beroving over de ruzie in de Pekingtuin.
Verder beschikte de politie over de informatie dat de verdachte die de beroving pleegde, gekleed was in een zwart vest of sweater met op de rugzijde de afbeelding van een “wietblad” in de kleuren rood/geel en groen.
Een oproep in de media leidde tot het bekend worden van twee belangrijke getuigen en relevante informatie over de sweater en betrokkenen. Samen met de reeds vergaarde resultaten uit het opsporingsonderzoek kreeg de politie daarna zicht op de vermoedelijke verdachte die vervolgens werd aangehouden in zijn woning.
De Baarnaar heeft tijdens het verhoor een bekennende verklaring afgelegd en is op vrijdag 27 augustus voorgeleid bij justitie.
This crime report from Baarn is originally published on www.politie.nl.